دستگیره کابینت به عنوان نقطه ای برای ورود نیرو و یا اعمال کشش هنگام باز و بسته نمودن کشو در محل مورد نظر نصب خواهد شد، که محل نصب دستگیره کابینتی کاملا سلیقه ای می‌باشد. دستگیره های کابینت دارای سبک های مختلفی هستند که شامل، دستگیره کابینت مدرن،دستگیره کابینت کلاسیک، دستگیره کابینت لوکس و دستگیره های مخفی و کودک می باشند که هر یک نسبت به فضاهایی که طراحی شده اند کاربرد دارند.

انواع دستگیره های کابینت

بعد از اینکه کابینت را نصب نمودید از مهمترین سوالاتی که وجود دارد این است که از چه مدل دستگیره ای برای نصب باید استفاده نماییم؟ در هر آشپزخانه ای با توجه با دکوراسیونی که دارد و همچنین مدل چیدمان نیاز به  دستگیره ای دارد که با آن چیدمان متناسب باشد. دستگیره های کابینت دارای انواع مختلفی هتسند که به شما این امکان را می‌دهد تا شما به راحتی بتوانید متناسب با چیدمان آشپزخانه خودد یکی از این مدل ها را انتخاب نمایید. 

انواع مدل دستگیره کابینت به شرح زیر می‌باشند:

  •  دستگیره کابینت مدرن

این سبک در دکوراسیون آشپزخانه به معنای استفاده از کابینت های مدرن است و استفاده از دستگیره کابینت مدرن باعث جذابیت بسیار زیاد کابینت های مدرن خواهد شد. دستگیره کابینت مدرن بلند و کشیده هستند و با خط های صاف و ساده طراحی شده اند که در طرح و اندازه های مختلفی در بازار عرضه شده است.

  • دستگیره کابینت کلاسیک

دستگیره کابینت کلاسیک مناسب کابینت های کلاسیکی هستند که با نقش و نگار های زیبا  نیاز به دستگیره هایی دارند تا این زیبایی را تکمیل نمایند. این دستگیره ها در مدل و طراحی های مختلفی ساخته شده اند و مناسب برای نصب در کابینت های آشپزخانه هستند.

  • دستگیره کابینت سرامیکی

این دستگیره ها یکی از متفاوت ترین انواع دستگیره های موجود در بازار است که تلفیقی از جنس فلز و سرامیک است و به همین دلیل زیبایی و جذابیت زیادی را دارد. دستگیره های سرامیکی در مدل های مختلفی خطی و دکمه ای طراحی شده اند.  •  دستگیره کابینت توکار

یکی دیگر از دستگیره های کابینت که در دو مدل مدرن و کلاسیک ساخته می‌شوند دستگیره های توکار هستند که دارای سایز و مدل های متنوعی می‌باشند.

  • دستگیره کابینت مخفی

دستگیره مخفی از پرفروش ترین دستگیره های کابینت است که در کابینت و کشوهای پایینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل از دستگیره ها در قسمت بالایی درب کابینت نصب خواهند شد و فقط یک قسمت نقره ای کوچک را از بالا خواهید دید.

  •  دستگیره کشو

دستگیره کشو نیز از اجزای اساسی کاینت و کمد است که برای باز و بسته نمودن کشو کاربرد دارد. این یراق دارای انواع مختلفی همچون سبک کلاسیک، مدرن و ساده است که با در نظر گرفتن جنس کمد و یا کابینت و همچنین سبک دکوراسیون داخلی انتخاب خواهد شد.

  • دستگیره کودک

این دستگیره ها در شکل های مختلفی با شخصیت عروسکی تولید می‌شوند. این دستگیره ها به شکلی ساخته شده اند که برای کمد اتاق خواب کودک کاربرد دارد. نکته بسیار جالب در طراحی این دستگیره ها این است که با توسط به جنسیت کودک طراحی میشود.

جنس دستگیره های  کابینت

دستگیره ها دارای جنس های مختلفی هستند که به ترتیب الویت از لحاظ کیفیت اول دستگیره کابینت برنجی، دستگیره های زاماک، دستگیره های آلومنیومی دسته بندی می‌شوند. ناگفته نماند که جنس های دیگری نیز وجود دارند که شامل دستگیره های آهنی، دستگیره کابینت کریستالی و برنزی می باشند. 

نکات مهم برای انتخاب جنس دستگیره کابینت

  • جنس دستگیره را بر اساس نظر طراح کابینت خود انتخاب نمایید

چنانچه نوع کابینت را انتخاب کردید برای خرید دستگیره کابینت  نیز بودجه ای را مد نظر داشته باشید و سپس قیمت را از چند فروشگاه استعلام بگیرید و محصول مورد نظر خود را در بازه نرخی مد نظر انتخاب کنید. در این مرحله بهتر است نظر طراح و کابینت ساز خود را بپرسید؛ زیرا تجربه کاری و نظر کارشناسی این افراد کمک بسیاری را در انتخاب مدل و جنس های بهتر را به شما میکند.

  • جنس بدنه را بر مدل آن ارجح بدانید

در برخی مواقع ممکن است که دستگیره ای را انتخاب نمایید که از طراحی و ظاهر بسیار شکیلی برخوردار است، ولی بدنه این دستگیره کیفیت وطول عمر لازم را ندارد، پس همیشه جنس بدنه را بر مدل آن ارجحیت دهید و با دقت بیشتری نسبت به خرید این محصولات اقدام نمایید. برای مثال چنانچه به دنبال دستگیره بادوام و ضد زنگ و ارزان هستید محصولی را انتخاب نمایید که از جنس آلومنیوم است، زیرا آلومنیوم فلزی نرم، سبک و قوی می‌باشد که به سادگی شگل گرفته و همچنین دارای رنگی زیبا و دلنشین است.

در این مطلب از فروشگاه علمایی به صورت کلی درباره انواع، جنس، نکات مهم برای خرید دستگیره ها و ... صحبت کردیم، چنانچه قصد خرید این محصول رادارید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.